SmodCMS

Coś do poczytania

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne to atrakcyjna propozycja na twórcze spędzenie czasu dla każdego spragnionego obcowania ze sztuką i rozwoju człowieka. U dzieci od 4 roku życia ceramika kształtuje wyobraźnie przestrzenną, sprawność manualną oraz wrażliwość estetyczną. Stwarzanie dzieciom możliwości obcowania ze sztuką jest decydującym czynnikiem w ich rozwoju kulturalnym oraz kształtowaniu wrażliwości na piękno. Praca z gliną ceramiczną pobudza myślenie abstrakcyjne, wspomaga rozwój wyobraźni przestrzennej, pozwala dotknąć historii człowieczeństwa.

Jest doskonałą odskocznią od skomputeryzowanego, syntetycznego świata, który nas otacza.  Posiada właściwości terapeutyczne, dlatego znajduje zastosowanie również w pracy z dziećmi nadpobudliwymi, z różnego rodzaju dysfunkcjami. Olbrzymią radość sprawia osobom dorosłym oraz w podeszłym wieku. Stanowi doskonały relaks po intensywnym tygodniu w pracy. Każda pora roku dostarcza nowych inspiracji i pozwala na prowadzenie różnorodnych zajęć. Czas przedświąteczny pozwala stworzyć własnoręczne prezenty, a pozostałe miesiące sprzyjają rozwojowi zainteresowań i poszukiwaniu inspiracji do stworzenia długowiecznych unikatowych przedmiotów. I tak powstają piękne patery, miseczki, wazoniki, doniczki, rybki, mozaiki, koraliki, medaliony, kolczyki i broszki. Skarbonki, szkatułki, pojemniki na kredki, ramki na zdjęcia, świeczniki, aniołki i inne figurki.

Czas trwania jednego zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym oraz osób dorosłych to 1,5 godziny, dla przedszkolaków 1 godzina. Warsztaty dla przedszkolaków odbywają się w piątki co drugi tydzień w godzinach przedpołudniowych. Dla dzieci w wieku szkolnym co drugi piątek o 15:30. Koszt jednego zajęcia: 15 zł. Warsztaty dla dorosłych odbywają się okazjonalnie przy każdej zmianie pory roku w cyklach składających się z dwóch spotkań. Koszt jednego cyklu: 50 zł. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Serdecznie zapraszamy!