SmodCMS

Formacja Religijna

W naszym przedszkolu dużą rolę pełni formacja religijna, którą realizujemy na różnych płaszczyznach:

• wspólna modlitwa przed i po posiłkach,
  • spotkania o tematyce religijnej raz w tygodniu,
  • nauka i śpiewanie piosenek o tematyce religijnej,
  • nauka śpiewu  prowadzona przez ks. Proboszcza, przygotowująca do śpiewu w chórze PURI CANTORES SILESIENSES,
  • czytanie biblii dla dzieci i opowiadań o treściach religijnych,
  • wspólne uczestnictwo  dzieci w Roratach w czasie adwentu,
  • świętowanie wspólnie z rodzicami uroczystości Św. Marcina, pod hasłem „Serce pełne dobra miej”, z którego dochód przekazujemy Caritas naszej parafii,
  • spotkanie z rodzicami przy wigilijnym i wielkanocnym stole,
  • zbiórka słodyczy w czasie Adwentu i Wielkiego Postu dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących w naszej parafii,
  • adopcja na odległość - Aswell Kamuthasula.

Adopcja na odległość

W lutym 2007 roku, zrodził się pomysł, a raczej potrzeba serca, aby przedszkole wzięło udział w programie „ Adopcja na odległośĆ”. Zgłosiliśmy się do koła misyjnego działającego przy naszej parafii i za jakiś czas nadeszła wiadomość, że jest ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy. To chłopiec, ASWELL KAMUTHASULA. Urodził się 3 stycznia 2002 roku. Mieszka w Zambii, w wiosce Musopelo i jest sierotą. Ma siostrę      i brata. Opiekę nad nim sprawuje babcia – Rhoda Mbololongwe, która bardzo ciężko pracuje w polu.
W imieniu Aswella listy pisze do nas pracownik socjalny Mubenga Mulenga. Wiemy, że Asweell rośnie zdrowo i jest nam wdzięczny a pomoc. Dzięki niej ma ubrania, lekarstwa oraz nadzieję na rozpoczęcie nauki w szkole.
Do tej pory wspólnie z personelem naszego przedszkola oraz dzięki ofiarności rodziców zebraliśmy 2.737 zł. Pieniądze przekazujemy na konto Aswella, którym w jego imieniu gospodaruje siostra Józefa. Co roku otrzymujemy od Siostry rozliczenie poniesionych wydatków na naszego podopiecznego.
Zapraszamy wszystkich rodziców o włączenie się w realizację naszego dzieła.